П`ятниця, 26.04.2024, 00:07
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

ЗОШ І-ІІ ступеня села Милятин

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Колективний договір - 2 частина

IV. Нормування і оплата праці.

Дирекція школи  зобов’язується:

4.1. Вживати заходів для дотримання в закладі освіти законодавства про оплату праці.

4.2. Здійснювати оперативний контроль за ходом виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць у терміни, встановленні колективними договорами та інших платежів відповідно до чинного законодавства ( заробітна плата за першу половину місяця до 20 числа місяця, остаточна виплата до 5 числа наступного місяця).

       4.3. Сприяти забезпеченню оплати праці в галузі за роботу в понад урочний час, у святкові та вихідні дні у подвійному розмірі, або надавати вихідні дні впродовж наступного робочого тижня, або в канікулярний період враховуючи його бажання.

4.4. Турбуватись про своєчасну виплату працівникам  заробітної плати, відпускних, інших коштів фонду оплати праці, витрат на службові відрядження.

4.5. В межах своїх повноважень турбуватися про фінансування закладу освіти на рівні, що забезпечував би повну виплату працівникам заробітної плати, підвищень, компенсаційних виплат, виплат за заміну тимчасово відсутніх працівників у зв’язку з їх хворобою, відпусткою (відповідно до статей 6,7,8,17,18 Закону України "Про відпустки” ).

4.6. Інформувати профком школи про наявність інформаційних матеріалів Міністерства освіти і науки України з питань умов, оплати праці та надавати можливість їх використовувати у повсякденній роботі.

4.7. Спільно з органами управління освіти вживати заходів для спрямування бюджетних асигнувань на освіту та спеціальних коштів згідно з чинним законодавством, не допускати їх вилучення і використання не за призначенням, не зменшувати обсяг бюджетних коштів у разі одержання навчальними закладами надходжень з інших джерел.

4.8. У разі невиплати заробітної плати та інших платежів з фонду оплати праці терміном понад 1 місяць вживати дієвих заходів усунення порушень законодавства про оплату праці. Сприяти наданню виборним органам профспілки інформації про наявність коштів на відповідних рахунках на підставі ст.45 Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” органами управління освітою, виконавчої влади та самоврядування.

4.9. Проводити аналіз:

4.9.1. стану виплати поточної зарплати;

4.9.2. проведення індексації доходів працівників у зв’язку з інфляцією;

4.9.3. нарахування і виплати компенсації за порушення термінів виплати заробітної плати та інших платежів.

4.10. Сприяти застосуванню у навчальному закладі переліку та розмірів доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників, що мають міжгалузевий характер, згідно з Додатком №1.

4.11. Не приймати на місцях в односторонньому порядку рішень щодо зміни узгоджених та встановлення нових умов оплати праці.

4.12. Турбуватись про здійснення упереджуючої оплати відряджень працівникам, які направляють на змагання, олімпіади тощо.

Профком школи зобов’язується:

4.13. Інформувати органи Державної інспекції праці про факти порушень зобов’язань колективного договору, угод та вимог законодавства щодо термінів виплати заробітної плати, інших платежів з метою недопущення таких порушень.

4.14. Забезпечити реалізацію відповідно до чинного законодавства своїх функцій щодо контролю за виконанням колективних договорів у частині своєчасної і повної виплати заробітної плати та інших коштів соціально захищених статей.

4.15. Постійно координувати питання профспілкових органів щодо здійснення контролю за проведенням індексації грошових доходів працівників галузі та компенсації заробітної плати у разі її затримання більше, ніж на один місяць.

4.16. Надавати працівникам освіти безкоштовну правову допомогу з питань законодавства про оплату праці, соціального страхування, охорони праці, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом тощо, в необхідних випадках представляти інтереси працівників у судових та інших державних органах при вирішенні спірних питань з роботодавцями.

4.17. Забезпечувати взаємодію з органами виконавчої влади, органами державного нагляду для вирішення питань, пов’язаних із реалізацією права працівників на своєчасну і в повному обсязі оплату праці.

4.18. Здійснювати роз’яснювальну роботу щодо практики звернення працівників освіти до судів про примусове стягнення заборгованої  заробітної плати та сум відшкодування шкоди від нещасних випадків і професійних захворювань в установах галузі.

Сторони колективного договору домовились:

4.19. Турбуватись про здійснення підвищеної оплати праці працівникам, зайнятим на важких роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці за переліком, визначеним діючими нормативними документами з оплати праці, та згідно з Додатком №2 до угоди.

4.20. Доводити до педагогічних працівників освіти діючі і нові посадові оклади, ставки заробітної плати, доплати, надбавки і підвищення відповідно до діючого законодавства.

4.21. При встановлені вчителям навчального навантаження на новий навчальний рік зберігати, по можливості, його обсяг, а також дотримуватися принципу наступності роботи, викладання предметів у класах і групах.

4.22. Установлювати педагогічним працівникам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, навчальне навантаження під час тарифікації на відповідний навчальний рік у обсязі не менше ставки. На період їх відпустки години навчального навантаження тимчасово передавати іншим вчителям. Після закінчення відпустки забезпечувати педагогічним працівникам навантаження, встановлене при тарифікації на початок навчального року.                                          

4.23. Вживати заходів для забезпечення учителів викладацькою роботою в обсязі не менше ставки заробітної плати. За відсутності такої можливості довантажувати їх до встановленої норми годин іншими видами навчально-виховної роботи не заборонених законодавством.

4.24. З метою вимог Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20 липня 2004 року №601, при встановленні доплат за завідування навчальними кабінетами:

- не обмежувати типів та кількості навчальних кабінетів загальноосвітніх навчальних закладів, за завідування якими встановлюється додаткова оплата;

- забезпечити оплату за завідування одним працівником кількома навчальними кабінетами.

4.25. Здійснювати відповідні доплати керівним працівникам навчальних закладів, які виконують на підставі норм чинного законодавства викладацьку роботу, за умови покладення на них у випадках виробничої необхідності обов’язків по завідуванню відповідними навчальними кабінетами чи класних керівників.

       4.26. Турбуватись про оплату праці за роботу в надурочний час, у святкові, неробочі та вихідні дні у подвійному розмірі, або надавати вихідні дні впродовж наступного робочого тижня, або в канікулярний період враховуючи його бажання.

          4.27. Турбуватись про забезпечення своєчасної виплати заробітної плати в робочі дні у строки, встановлені колективним договором з дотриманням положень ст.24 Закону України "Про оплату праці. Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначати в колективних договорах за погодженням з комітетами районної профспілки, але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

 4.28. У разі,коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, Святковим або неробочим днем, турбуватись про виплату заробітної  плати напередодні.

4.29. Здійснювати виплату заробітної плати через установи банків відповідно до чинного законодавства лише на підставі особистих заяв працівників.

4.30. Турбуватись про своєчасне здійснення індексації грошових доходів працівників, осіб, які навчаються, відповідно до чинного законодавства у зв’язку із зростанням цін і тарифів на споживчі  товари і послуги.

4.31. Турбуватись про передбачення в кошторисах видатків на преміювання, надання матеріальної допомоги працівникам установи, стимулювання творчої праці і педагогічного новаторства керівних і педагогічних працівників у розмірі не менше 2 відсотків планового фонду заробітної плати.

4.32. Турбуватись про забезпечення матеріального стимулювання працівників, нагороджених знаком "Відмінник освіти України, а також переможців конкурсів "Учитель року, "Класний керівник

4.33. Турбуватись про здійснення додаткової оплати за роботу у нічний час (з 22 години вечора до 6 ранку) працівникам, які за графіком роботи працюють у цей час у розмірі до 40 відсотків ставки заробітної плати (посадового окладу).

4.34. Турбуватись про нараховування і виплачування компенсації у разі заборгованості заробітної плати, винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, матеріальну допомогу на оздоровлення та інші виплати, а також проводити індексацію у разі інфляції згідно з діючим законодавством.

V. Режим праці і відпочинку: соціальні гарантії.

Дирекція школи зобов’язується:

5.1. Забезпечити встановленні діючим законодавством тривалість робочого часу і часу відпочинку для працівників галузі. Запровадження надурочних робіт допускати лише у випадках і порядку, передбачених діючим законодавством.

5.2. Сприяти розробленню і виконанню у навчальному закладі правил внутрішнього трудового розпорядку, погодженню з профкомами часу початку і закінчення роботи, режиму роботи змінами, застосуванню підсумкового обліку робочого часу.

5.3. Забезпечити організацію для вчителів, керівників установ короткотермінові курси, семінари, конференції з питань законодавства про освіту, трудового законодавства.

5.4.Створювати умови для використання педагогічними працівниками вільних від навчальних занять та виконання іншої педагогічної роботи за розкладом окремих днів тижня з метою підвищення кваліфікації, самоосвіти, підготовки до занять тощо за межами навчального закладу.

5.5. При складанні розкладів навчальних занять уникати нераціональних витрат часу педагогічних працівників, які здійснюють викладацьку роботу, забезпечувати безперервну послідовність проведення уроків, навчальних занять, не допускати тривалих перерв між заняттями (так званих "вікон”).

5.6. Не допускати укладення з ініціативи органів місцевого самоврядування в односторонньому порядку трудового договору у формі контракту з керівниками загальноосвітнього навчального закладу комунальної форми власності.

5.7. Погоджувати з комітетом профспілки проведення атестації, тарифікації та інших соціально-економічних, правових питань відповідно до Додатку №5 до угоди.

5.8. Визначати черговість надання відпусток згідно із графіками, що враховують інтереси навчальних закладів і працівників, які затверджують роботодавцем за погодженням із профспілковим комітетом у відповідності з Додатком №5 на початку календарного року і доводяться до відома всіх працівників.

5.9. Вживати заходів щодо надання додаткових відпусток працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів згідно зі списком робіт, професій і посад, визначених колективними договорами на підставі орієнтовного переліку робіт, професій і посад працівників з ненормованим робочим днем, приведеного у Додатку №3 до цієї угоди.

5.10. Забезпечити встановлення працівникам галузі конкретної тривалості додаткових відпусток за роботу із шкідливими і важкими умовами праці залежно від результатів атестації робочих місць відповідно до колективного чи трудового договорів згідно з Додатком №4 до даної угоди.

5.11. Надавати додаткову оплачувану відпустку працівникам, робота яких пов¢язана з  підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням відповідно до Списку виробництв, професій і посад, затвердженого Постановою №679- Кабінету Міністрів України від 13.05.2003 р. (додаток №6).

5.12.  Надавати жінкам, що мають дітей віком до півтора року, крім загальної перерви для відпочинку і харчування, додаткові перерви для годування дитини. Перерви надаються не рідше ніж через три години тривалістю не менше тридцяти хвилин кожна.

5.13. По можливості встановлювати в межах бюджетних асигнувань та за рахунок власних коштів додаткові оплачувані відпустки понад передбачену законодавством тривалість для працівників з числа навчально-допоміжного персоналу, а також за сімейними обставинами, у випадках:

5.13.1. Особистого шлюбу – 3 дні.

5.13.2. При народженні дитини – 2 дні.

5.13.3. При шлюбі дітей – 3 дні.

5.13.4. Смерті рідних – 3 дні.

5.13.5. Особистого дня народження – 1 день.

5.13.6. За виконання громадських обов’язків головам профспілкових комітетів установ і закладів освіти – 3 дні.

5.14. По можливості рекомендувати керівникам освітніх закладів на умовах колективних договорів надавати працівникам не використані з поважних причин основні і додаткові відпустки в інші канікулярні періоди, відпустки в рахунок наступної літньої відпустки для санаторно-курортного лікування та у випадках гострої обґрунтованої потреби (хвороби рідних, реабілітації після важкої хвороби, інших складних сімейних обставин).

       5.15. Жінкам, які працюють і мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, або усиновлену дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері ( у тому числі у разі тривалого лікування матері у лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно за їх заявою додаткова оплачувана відпустка (соціальна) тривалістю 10 календарних днів. За наявності декількох підстав – 17 календарних днів.

         5.16. Сприяти накопиченню власних коштів в школі від надання платних послуг, господарської діяльності та спрямовувати їх відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2002 року №659 „Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямків використання”.

         5.17. Сприяти забезпеченню виконання органами місцевого самоврядування ст.14 Закону України „Про освіту” щодо регулярного безкоштовного підвезення до місця роботи учнів та педагогічних працівників.

Профком школи зобов’язується:

5.18. Щорічно аналізувати стан забезпечення педагогічних працівників житлом, безплатним опаленням і освітлення у межах встановлених норм, підвезенням до місця роботи ( в сільській місцевості). На підставі узагальнених даних вносити відповідні пропозиції до органів законодавчої і виконавчої влади.

5.19. Вчасно готувати подання про надання працівникам – членам профспілки матеріальну допомогу, а також з нагоди ювілеїв : 30, 40, 50, 60 років – 200 грн., при досягненні пенсійного віку і звільнення з роботи – 300 грн.

5.20. Підтримувати працівників освіти щодо їх позовів до суду в зв’язку з невиплатою заробітної плати, інших коштів фонду оплати праці, ненаданням комунальних послуг.

Сторони колективного договору домовились:

5.21. Турбуватись про виконання в межах встановленого фонду заробітної плати в розмірах і в порядку, визначених Кабінетом Міністрів України:

5.21.1. Абзаців 12, 13 частини 1 статті 57 Закону України „Про освіту” щодо встановлення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічним працівникам у відповідних співвідношеннях до середньої заробітної плати працівників промисловості.

5.21.2. Частини 2 статті 18 і частини 1 статті 22 Закону України "Про позашкільну освіту” стосовно граничної наповнюваності груп учнями в ПНЗ, а також встановлення доплат у співвідношенні до тарифної ставки керівникам гуртків, секцій, студій за відвідування майстернями, лабораторіями, музеями, теплицями та інші види споріднених робіт.

5.21.3. Статті 14 Закону України "Про дошкільну освіту” щодо наповнюваності груп, пункту 3 ст. 30 цього ж  Закону щодо педагогічного навантаження педагогів та ч. 5 ст. 35 цього Закону щодо плати за харчування дітей в ДНЗ.

5.22. Сторони колективного договору домовилися, що:

5.22.1. Періоди, впродовж яких в навчальних закладах не здійснюється навчальний процес (освітня діяльність) у зв’язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними чи іншими, незалежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних та інших працівників. В зазначений час працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-методичної, організаційно-педагогічної робіт відповідно до наказу керівника закладу у порядку передбаченому колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.

5.22.2. Залучення учителів, які здійснюють індивідуальне навчання дітей за медичними показаннями, до виконання іншої організаційно-педагогічної роботи у канікулярний період, здійснюється в межах кількості годин навчального навантаження, установленого при тарифікації до початку канікул.

5.22.3. Тривалість робочого часу педагогічних працівників, залучених у період, що не збігається і є щорічною оплачуваною відпусткою, на строк не більше одного місяця до роботи в оздоровчі табори з денним перебуванням дітей, що діють в канікулярний період у тій же місцевості на базі загальноосвітніх та інших навчальних закладів, не може перевищувати кількості годин, встановлених при тарифікації до початку такої роботи, чи при укладенні трудового договору.

5.22.4. Залучення педагогічних працівників у канікулярний період, який не збігається з їх щорічною оплачуваною відпусткою, до роботи в оздоровчих таборах, що перебувають в іншій місцевості, здійснюється лише за згодою працівників.

5.22.5. Режим виконання організаційної, методичної, наукової роботи регулюється правилами внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу, планами науково-дослідних робіт, програми, індивідуальними планами робіт. Правилами внутрішнього трудового розпорядку, іншими локальними актами можуть регулювати виконання зазначених видів як безпосередньо у навчальному закладі, так і за його межами.

5.23. Турбуватись про вирішення питання про надання пільгових кредитів сім’ям молодих педагогів для будівництва житла.

5.24. Забезпечення надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, та допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток у розмірі одного посадового окладу відповідно до ст.57

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz