Четвер, 25.04.2024, 07:09
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

ЗОШ І-ІІ ступеня села Милятин

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Колективний договір - 3 частина

VI. Охорона праці та здоров’я.

Дирекція школи зобов’язується:

6.1.  Забезпечити виконання  вимог щодо організації роботи з охорони праці відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №563 від 1 серпня 2001року та виконання вимог, передбачених Законом України "Про охорону праці”.

6.2. Проводити щорічно навчання і перевірку знань новопризначених посадових осіб з питань безпеки життєдіяльності.

6.3. Забезпечити розробку і виконання школою комплексу заходів з охорони праці та правил безпеки.

6.4   Забезпечити контроль за станом пожежної безпеки в навчальному закладі.

6.5. Сприяти працівникам у відшкодуванні збитків, заподіяних їм каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням трудових обов’язків відповідно до ст.9 Закону України „Про охорону праці”.

6.6. Сприяти проведенню планових медичних і профілактичних оглядів працівників за рахунок бюджету, не допускаючи його оплати працівниками освіти за власні кошти.

6.7. Турбуватись про проведення атестації робочих місць за умовами праці, виконання вимог, передбачених Законом України „Про охорону праці”, забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту.

6.8. Турбуватись про забезпечення перевірки відповідними органами технічного стану будівель і споруд навчальних закладів з метою запобігання аварій на них за необхідності організувати проведення капітального ремонту або будівництво нових приміщень.

6.9. Турбуватись про здійснення аналізу умов праці, нещасних випадків, що сталися на виробництві за основними факторами та причинами, і доводити відповідні дані до районної профспілкової організації, осіб, що навчаються, відповідно до чинного законодавства.

6.10. Турбуватись про щорічне проведення перевірки опору ізоляції електромереж та контурів захисного заземлення в навчальних закладах.

6.11.  Турбуватись про забезпечення навчального закладу засобами пожежогасіння.

6.12. Виносити на обговорення нарад при директору, нарад за участю галузевої профспілки питань умов і стану безпеки праці, виробничого травматизму та професійної захворюваності і вживати відповідних заходів щодо поліпшення становища, що склалися.

6.13. Турбуватись про забезпечення проведення та фінансування атестацій робочих місць з несприятливими умовами праці відповідно до чинного законодавства та розробити за її результатами заходи щодо покращення умов трудової діяльності, включивши  їх як додатки до колективних договорі ( підготовка наказів, інших документів з питань атестації робочих місць за керівником навчального закладу):

6.14. Турбуватись про надання пільг та компенсацій працюючим в шкідливих умовах (мило,знешкоджуючі засоби, молоко, лікувально-профілактичне харчування, спецодягу, спецвзуття, інші засоби індивідуального захисту). Здійснення заміни спецодягу та спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту у разі їх дострокового зносу не з вини працівника за рахунок закладів при наявності коштів;

6.14.1. Турбуватись про забезпечення фінансування заходів з охорони праці відповідно до чинного законодавства, в тому числі для проведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року №442;

6.14.2. Турбуватись про забезпечення спільно з органами державного пожежного нагляду виконання додаткових заходів для покращення протипожежного захисту навчальних закладів.

Сторони колективного договору домовились:

 6.15. Забезпечити контроль:

- за виконанням вимог щодо створення здорових, безпечних умов праці і навчання для учасників навчально-виховного процесу відповідно до Законів України „ Про охорону праці”, „Про пожежну безпеку”, „Про дорожній рух”, „Про цивільну оборону України”, інших нормативно правових   заходів з охорони праці, передбачених колективним договором, за безпечною експлуатацією будівель і споруд школи, якістю проведення інвентаризації, планового попереджувального ремонту.

6.16. Сприяти виконанню загальнодержавної, галузевої та регіональних програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, інших держаних програм, спрямованих на запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, турбуватися про виділення коштів на проведення профілактичних заходів з охорони праці відповідно до положень ст.19 Закону України „Про охорону праці”.

Профком школи зобов’язується:

6.17. Забезпечити участь працівників профспілки у роботі комісії з розслідування причин нещасних випадків, опрацюванню заходів щодо їх попередженню, а також у вирішенні соціальних питань, пов’язаних із профілактикою ушкодження здоров’я працюючих.

6.18. Здійснювати контроль за дотриманням законодавчих і нормативних актів з питань охорони праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці і належного виробничого побуту, забезпеченням працівників засобами колективного та індивідуального захисту.

6.19. Домагатися своєчасного і повного відшкодування власником шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним із виконанням ним трудових обов’язків, а також виплат одноразової допомоги згідно з Законом України „Про охорону праці”.

6.20. Брати участь в навчанні профспілкового активу, представників профспілки з питань охорони праці щодо здійснення громадського контролю за забезпеченням прав і соціальних гарантій працівникам галузі, передбачених законодавством з охорони праці.

6.21. Турбуватись про забезпечення оздоровлення працівників освіти і їх дітей в обсязі наявних коштів в оздоровчому таборі „Супутник” і на базі „Освітянка” в літній період.

6.22. Забезпечити інформування відповідних органів виконавчої влади про факти порушень законодавства про працю, усунення яких потребує втручання з боку держави.

6.23. Сприяти здійсненню відповідних заходів в ході щорічного проведення Всесвітнього Дня охорони праці.

VIІ.  Соціальне партнерство.

Сторони колективного договору домовились:

7.1. На умовах, передбачених ст.19 Закону України „Про колективні договори і угоди”, на всіх рівнях діючої системи освіти взаємно і своєчасно надавати інформацію, необхідну для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням даного колективного договору.

7.2. Турбуватись про  надання довгострокових кредитів молоді для здобуття освіти у навчальних закладах.

7.3. Спрямовувати роботу на забезпечення дотримання чинного законодавства:

- у сфері трудових відносин;

- при забезпеченні соціальних гарантій і пільг для працівників освіти, членів їх сімей, а також пенсіонерам в галузі освіти;

- молодим спеціалістам у разі переїзду їх у іншу місцевість у зв’язку з направлення на роботу у порядку розподілу після закінчення навчального закладу, аспірантури.

7.4. Сприяти стабільній роботі трудового колективу, зниженню в них соціальної напруги шляхом проведення консультацій, переговорів, вироблення узгоджених пропозицій та вжиття конкретних дій.

7.5. Розробити спільні заходи щодо забезпечення реалізації законних прав та інтересів працівників школи у сфері духовного, культурно-освітнього та фізичного розвитку, підтримки провідних творчих колективів та аматорських спортивних команд, організації відпочинку і дозвілля.

7.6. Спільно проводити:

- оздоровлення дітей освітян у літній період;

- огляд самодіяльних творчих і художніх колективів.

7.7. Вживати заходів для забезпечення пільгового проїзду учнів навчальних закладів усіх форм власності впродовж календарного року.

7.8. Турбуватись про оздоровлення дітей працівників освіти в літній період.

7.9. Турбуватись про вирішення питань щодо надання пільгових путівок на лікування освітянам,які цього потребують, регіональними відділеннями Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

VIII. Сприяння комітету районної організації профспілки в роботі з питань соціально-економічного захисту працівників освіти,  підвищення ефективності її діяльності.

Дирекція школи  зобов’язується:

8.1. Забезпечувати в навчальному закладі права та гарантії діяльності Профспілки працівників освіти України, її організаційних ланок, передбачені Конституцією України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, ратифікованими Україною конвенціями Міжнародної Організації Праці.

8.2. Не втручатися  у статутну діяльність профспілкової організації.

8.3. Підтримувати безготівковий порядок сплати членських профспілкових внесків згідно з особистими заявами членів профспілки з подальшим їх перерахуванням на рахунки відповідних профспілкових органів або транзитні рахунки профспілкових органів не пізніше трьох банківських днів після виплати заробітної плати працівникам.

8.4. Сприяти навчанню профспілкових кадрів та активу, підвищенню їх кваліфікації.

8.5. Забезпечувати вільний вхід до навчального закладу представників Профспілки працівників освіти, їх доступ до робочих місць, місць зібрання членів профспілки, можливість зустрічі та спілкування з працівниками.

8.6. Встановлювати за активну і сумлінну працю по захисту прав і інтересів працівників щорічну винагороду в розмірі до посадового окладу (ставки заробітної плати) головам профспілкових комітетів, які здійснюють свої повноваження на громадських засадах.  

Профком школи зобов’язується:

8.7. Посилити роз’яснювальну роботу щодо діяльності Профспілки працівників освіти, обласної організації Профспілки працівників освіти, її виборних органів щодо захисту членів профспілки шляхом підвищення ролі профспілкових зборів, активізації роботи постійних комісій профкомів, інформування членів профспілки.

8.8. Своєчасно доводити до відома комітетів  Профспілки зміст нормативних документів, що стосуються соціально-економічних інтересів працівників освіти.

8.9. Спрямовувати роботу комітетів Профспілки на організацію контролю за своєчасним введенням в дію нормативних документів з питань трудових відносин, умов, нормування праці, розподілу навчального навантаження, дотримання в навчальних закладах трудового законодавства.

8.10. Проводити роз’яснювальну роботу щодо трудових прав та гарантій працівників , а також методів та форм їх захисту через засоби масової інформації, безпосередньо в трудових колективах.

8.11. Посилити особисту відповідальність профспілкових кадрів стосовно питань захисту порушених законних прав та інтересів членів профспілки.

8.12. Сприяти реалізації прав профспілкових органів, передбаченого ст.45 КЗпП України, щодо висунення вимоги власникам або уповноваженим ними органам про розірвання трудового договору (контракту) з керівником установи, організації, якщо він порушує законодавство про працю, колективні договори та угоди.

8.13. Запропонувати виборним профспілковим органам обов’язкове ініціювання переговорів щодо укладення угод, колективних договорів.

8.14. Активізувати роботу спрямовану на ініціювання виборними профспілковими органами переговорів щодо укладення угод, колективних договорів.

8.15. Організувати надання допомоги виборним органам Профспілки у проведенні колдоговірної кампанії з метою забезпечення:

- відповідності законодавству норм колективних договорів, зокрема з питань оплати праці, режиму роботи, охорони праці, надання відпусток;

- відповідальності сторін за невиконання умов колективних договорів;

- вирішення через колективні договори питань, не врегульованих чинним законодавством.

8.16. Узагальнити та поширити практику роботи виборних органів Профспілки щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні законодавства про працю.

8.17. Налагодити співпрацю виборних органів Профспілки з Державною інспекцією праці з метою забезпечення контролю за дотриманням чинного трудового законодавства.

8.18. Сприяти поширенню практики представлення виборними органами Профспілки інтересів членів Профспілки при розгляді їх трудових спорів в комісіях по трудових спорах, судах.

8.19. Інформувати відділ освіти про факти порушення гарантій та прав діяльності профспілки в навчальному закладі з метою вжиття відповідних заходів.

8.20. Забезпечити попереднє інформування відділу освіти  перед направленням звернення до правоохоронних органів з приводу порушення гарантій та прав діяльності профспілки.

ІХ. Заключні положення.

9.1. З метою реалізації положень цього колективного договору, здійснення контролю за його виконанням Сторони зобов’язуються:

9.1.1. Сприяти укладенню колективного договору в навчальному закладі, що перебувають у сфері дії Сторін, а також приведенню їх положень у відповідності з цим колективним договором.

9.1.2. Раз на півріччя розглядати стан виконання цього колективного договору на засіданні спільної робочої комісії Сторін, яка вела переговори з її укладення, про що складати протокол і визначати додаткові заходи щодо реалізації невиконаних положень.

9.1.3. Спірні питання, що виникають під час реалізації цієї угоди, розв’язувати шляхом консультацій і переговорів.

9.1.4. Зміни і доповнення до цього колективного договору вносити за взаємною згодою Сторін після попередніх переговорів.

9.1.5. Контроль за виконанням колективного договору здійснюється узгоджувальною комісією Сторін (додаток №5)

9.2. Колективний договір набирає чинності з дня її підписання сторонами і діє до підписання нового колективного договору. Кожна із сторін має право вносити пропозиції щодо змін та доповнень до тексту договору. Ці пропозиції можуть бути внесені до колективного договору лише за згодою обох сторін.

9.3. Дія колективного договору може бути припинена або анульована лише за взаємною домовленістю Сторін.

9.4. За 3 місяці до закінчення строку дії цього договору за ініціативою однієї із сторін розпочинаються переговори щодо укладення договору на наступний термін.

9.5. Невиконання керівниками закладу положень колективного договору є підставою для порушення комітетом профспілки перед органами державного управління освітою за підпорядкуванням питання про розірвання з ними трудових договорів (контрактів) згідно діючого законодавства.

Опублікувати угоду на сайтах школи.

Ця угода підписана у трьох примірниках, для кожної із Сторін, і має однакову юридичну силу.            

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz