П`ятниця, 29.03.2024, 07:58

Історія школи

За даними Державного архіву перші згадки про Милятин належать до 1894 року. В той час це було невеличке містечко з населенням 227 чоловік, з них: 113 мужчин і 114 жінок.

В містечку діяли одна православна церква, молитовний єврейський будинок, однокласна церковно-приходська школа, заснована в 1894 році. Школа знаходилась в 40 верстах від найближчої приходської церкви і в 4 верстах від народного училища і була розташована в спеціально побудованому приміщенні. На січень 1895 року в школі нараховувалось 47 учнів, з них: 28 хлопчиків і 19 дівчаток. Навчанням були охоплені діти віком від 10 до 12 років.

Станом на 24 січня 1896 року школу відвідувало 29 учнів, переважно діти селян. У школі працював один учитель і священик, які закінчили відповідно учительську і духовну семінарії.

У 1930 році на території села діяла однокласна публічна школа з польською мовою викладання, в якій вивчались такі предмети: польська мова, право, релігія, математика, малювання, праця, співи. Освіту дітям давала вчителька Гелен Бернацька.

Війна перервала навчання в школі. В 1946 році в Милятині відкрито початкову школу, завідувала якою Мельник Лариса Сільвейстрівна. В наступному році її замінила Шеремета Анна Федорівна. 1948 - 1950 роки. Школою керує Войтович Сава Дмитрович, а в 1950 – 1951 навчальному році Дмитрук Марія Михайлівна.

(на фото)

В1951 – 1952 навчальному році відкрито семирічну школу. Першим її директором була Гербич Галина Григорівна. В 1952 році школу очолив Мотовильський Григорій Тимофійович. Перший випуск семерічки був у 1954 році. Школу закінчило 24 учні.

(на фото)

Педагогічний колектив поповнювався молодими випускниками учительських інститутів. Так в 1953 році за призначенням приїхали вчителювати в Милятин Кравченко Тамара Павлівна, Пожар Надія Василівна, які навчали тут дітей, все своє трудове життя, аж до виходу на пенсію.

1960 -1961 навчальний рік. Мотовильський Григорій Тимофійович передав керівництво школою Якимчуку Михайлу Тихоновичу, а в наступному році директором працює Федорук Олексій Дмитрович.

В 1962 році відкрилася восьмирічна школа, директором якої був призначений Романюк Всеволод Никифорович   (на фото).

Він працював на даній посаді до 1970 року. Душевний, щирий, талановитий педагог вміло організував педколектив на здобуття вагомих успіхів в навчально-виховній роботі. Директора і очолюваний ним колектив глибоко шанували і поважали односельці.

В 1970 році Милятинську школу очолив Галка Олександр Пилипович, який впродовж 15 років творчо керував педагогічним колективом .

Під керівництвом молодого ентузіаста було збудоване нове приміщення школи, яке відкрито 1 вересня 1979 року.

(на фото)

В цей день голова колгоспу Луцюк Степан Васильович в присутності завідуючого Іваничівським райво Кондрачука В. С., керівників району, односельчан, педагогів, учнів вручив Галці О. П. символічний ключ від школи.

(на фото)

Новозбудоване приміщення гарно вписалось в пейзаж села. Новий навчальний рік діти сільських трудівників розпочали у світлих і просторих класах.

Директор школи турбується про розвиток обдарованих дітей. В 1980 році відкрився філіал Іваничівської дитячої музичної школи, працюють спортивні гуртки, бібліотека. Школа тримає першість в районі по всіх показниках навчально-виховної роботи. Відкрито музей революційної, бойової і трудової слави. Оформлено сучасні кабінети, спортивний і географічний майданчики, посаджено великий сад, благоустроєно територію школи. Гордість школи – її випускники. Педколектив нараховує 15 вчителів. Це творчі люди, однодумці і помічники свого керівника. Серед них Галка Л. Я., Путькало В. А., Брись Г. В., Шевчук М. А., Сівер В. В., Кульчицька Є. Ф. та інші педагоги.

З 1985 року Галка О. П. переходить працювати на посаду завідуючого Іваничівським райво, а школу очолила Кульчицька Є. Ф. Вона і сьогодні продовжує традиції свого наставника. Чисельно збільшився колектив учнів і нараховував понад 150.

В сім’ю педагогів влились молоді вчителі. Це Бойко І. В., Мороз Р. В., Нечипорук Н. П., Шостак Г. В., Корецька М. В., випускники Милятинської школи, а тепер вже педагоги  Завишнюк С. О., Покиньборода В. П., Мороз М. І., Гробова Л. В., Шостак В. В., Мельник В. С., Казиміров В. І., Сівер С. В., яка стала лауреатом обласного конкурсу «Вчитель року».

1 вересня 1999 року урочисто святкувався 20-річний ювілей нового приміщення школи.   Найдорожчим гостем був Галка О. П. завідуючий Іваничівським райво.

(на фото)

Колектив школи сьогодні втілює в життя нові освітні технології, працює над підвищенням якості знань учнів – майбутніх громадян України.

«  Березень 2024  »