П`ятниця, 19.04.2024, 07:41
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

ЗОШ І-ІІ ступеня села Милятин

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Колективний договір - 1 частина

І. Загальні положення.

1.1. Даний колективний договір укладено відповідно до Закону України „Про колективні договори і угоди” та інших правових і нормативних документів з метою здійснення комплексу заходів для забезпечення соціально-економічних і правових гарантій працівників школи, забезпечення стабільної роботи установи.

1.2. Сторонами колективного договору є адміністрація школи як орган, що здійснює державний контроль за станом і розвитком освіти в установі, та профком школи як повноважний представник і захисник інтересів працівників .

1.3. Колективний договір укладено на 2013-2016 роки .

1.4. Кожна із сторін, що уклали угоду, не можуть протягом встановленого терміну її дії в односторонньому порядку припинити виконання взятих на себе зобов’язань, порушити узгодженні положення та норми.

1.5. Керівники навчального закладу в двотижневий термін з дня отримання угоди своїми наказами або іншими розпорядчими документами доводять зміст угоди до відома працівників усіх установ освіти і навчальних закладів. 

ІІ. Виробнича діяльність і трудові відносини.

Дирекція школи зобов’язується:

2.1. Сприяти працівникам школи в реалізації їх прав на:

2.1.1. Самоврядування, яке передбачає самостійне вирішення питань навчально-виховної, науково-дослідної, методичної діяльності.

2.1.2. Визначення змісту компоненту освіти, що надається навчально-виховним закладам понад визначений державою обсяг.

2.2. Сприяти розвитку і зміцненню матеріально-технічної бази установи, дотриманню державних стандартів та державних соціальних гарантій.

2.3. Вживати заходів для недопущення приватизації, перепрофілювання, передачі за борги або використання не за призначенням об’єкта освіти, що фінансуються з бюджету, сприяти передачі їх з відомчого підпорядкування на утримання сільських, селищних рад.

2.4. Вживати необхідних заходів для стабільного функціонування підвідомчих навчальних закладів, установ освіти, раціонального використання бюджетних та спеціальних коштів, неухильного дотримання нормативних вимог до фінансування господарських витрат, недопущення збитків.

2.5.  В разі потреби надавати профкому школи оперативну інформацію щодо стану фінансування навчального закладу, та стану виплати заробітної плати, інших обов’язкових платежів.

2.6. Не рідше одного разу на рік заслуховувати на педраді стан дотримання трудового законодавства у навчальному закладі.

Профком школи зобов’язується:

2.7. Здійснювати громадський контроль за дотриманням у школі законодавства про працю та зобов’язань за колективними договором

2.8. Сприяти удосконаленню виробничих відносин, зміцненню трудової дисципліни в колективі.

2.9. Надавати юридичну та методичну допомогу дирекції школи у вирішенні питань виробничого характеру.

2.10. Забезпечувати профспілкову організацію школи нормативними документами з питань виробничого характеру та трудового законодавства.

2.11. Усіма можливими законними засобами захищати керівників школи, до яких незаконно застосовуються заходи адміністративно-дисциплінарного впливу внаслідок відстоювання ними інтересів працівників трудового колективу.

2.12. Представляти і захищати трудові та соціально-економічні права й інтереси членів профспілки в органах державної влади та місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями в судових органах.

Сторони колективного договору домовились:

2.13. Сприяти підвищенню якості освіти, результативності діяльності установ, конкурентоздатності працівників на ринку праці.

2.14. Спрямовувати свою діяльність на створення умов для забезпечення стабільної та ефективної роботи школи.

2.15.  Брати  участь у діючих органах соціального партнерства.

2.16. Брати участь у організації, підготовці та проведенні заходів, спрямованих на підвищення професійної майстерності працівників школи.

2.17. Вживати заходів для недопущення прийняття законодавчих актів, які загрожують звуженням прав і свобод громадян в галузі освіти, зокрема тих, що стосуються:

- скасування заборони ліквідації, реорганізації та перепрофілювання школи та ДНЗ;

- зміни нормативів щодо наповнюваності класів загальноосвітніх навчальних закладів,  передбачених положеннями ст.. 14 Закону України "Про загальну середню освіту”, ст.14 Закону України "Про дошкільну освіту” , а також норм щодо кількості учнів у групах при поділі класів для вивчення окремих предметів;

- збільшення обсягу педагогічного навантаження порівняно з передбаченим ст. 25 Закону України "Про загальну середню освіту” та ст.22 Закону України "Про позашкільну освіту”;

- зменшення кількості годин в навчальних планах загальноосвітніх навчальних закладів;

- посилення інтенсифікації праці науково-педагогічних працівників;

- скорочення чисельності педагогічних і науково-педагогічних працівників;

- зміни умов нормування праці педагогічних працівників, зокрема включення обсягу педагогічної роботи, пов’язаної із зовнішнім незалежним оцінюванням, до педагогічного навантаження педагогічних працівників.

2.18. Сприяти вирішенню питання щодо забезпечення проведення індексації та компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів здійснення відповідних виплат.

2.19. Домагатися єдиної системи підпорядкованості і фінансування дошкільних навчальних закладів.

2.20. При прийнятті працівників на роботу керівникам органів управління освітою та керівникам навчальних закладів враховувати думку працівників однойменних спеціальностей, якщо вони не матимуть повної ставки заробітної плати.

2.21. Упереджувати виникнення колективних трудових спорів, а в разі їх появи – прагнути до розв’язання шляхом взаємних консультацій, переговорів відповідно до Закону України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”.

2.22. Вважати неприпустимим застосування заходів впливу до керівників органів і установ освіти, тиску на педагогів у випадку відстоювання ними законних прав та інтересів галузі та її працівників.

2.23. Сприяти створенню комісій з трудових спорів у колективах, в яких нараховується 15 і більше працівників.

ІІІ. Зайнятість.

Дирекція школи  зобов’язується:

3.1. В межах своїх повноважень здійснювати функції стосовно зайнятості відповідно до Закону України „Про зайнятість населення”, комплексної програми розвитку освіти Іваничівського районну на 2013-2017роки, затвердженої сесією районної ради від 27.09.2012року №13/7. Домагатися виконання Закону України „Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, Указу Президента від 23.01.1996 р. «Про заходи щодо реформування системи підготовки спеціалістів та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів» в частині працевлаштування молодих спеціалістів.

3.2. Здійснювати аналіз стану зайнятості в галузі та розглядати це питання разом з районною організацією профспілки працівників одночасно з підсумками виконання колективного договору. Відстоювати перед органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування не допускати економічно і соціально необґрунтованого реформування системи освіти району, скорочення робочих місць, порушення трудових гарантій працівників школи при реорганізації та зміні організаційно-правових норм навчального закладу.

3.3. Узгоджувати з відповідними профспілковими органами рішення про зміни в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації і перепрофілювання установи, скорочення чисельності або штату працівників не пізніше, ніж за 70 днів до намічених дій з економічним обґрунтуванням та заходами забезпечення зайнятості вивільнених працівників.

3.4. Співпрацювати з державними службами зайнятості, брати участь у розробці, реалізації та контролі за виконанням заходів щодо забезпечення зайнятості працівників галузі при їх вивільненні.

3.5. Порушувати питання перед місцевими органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування про призупинення звільнення або поетапне вивільнення працівників внаслідок скорочення штату чи закриття освітнього закладу у разі неможливості їх подальшого працевлаштування.

3.6. Вживати заходів для недопущення в закладі освіти масових вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (понад 3 відсотка чисельності працівників впродовж календарного року).

3.7. Забезпечити контроль за організацією курсової перепідготовки педагогів та керівників навчального закладу з урахуванням нових та вдосконалених навчальних програм, підручників, навчальних посібників.

Профком школи зобов’язуються:

3.8. Через систему навчання профактиву районної організації, подавати аналітичні матеріали з питань створення, ліквідації, реорганізації загальноосвітнього навчального закладу, вивільнення, перенавчання і працевлаштування працівників освіти.

3.9. Використовувати тримісячний термін для ведення переговорів з власниками та уповноваженими органами, обміну інформацією, проводити іншу роботу, спрямовану на відкриття нових робочих місць, зниження рівня вивільнення працівників.

3.10. Не давати згоду адміністрації на вивільнення з роботи працівників без проведення попередніх переговорів щодо їх працевлаштування.

Сторони колективного договору домовились:

3.11. Сприяти поширенню інформації щодо потреб ринку праці в галузі освіти через засоби масової інформації, веб-сайти.

3.12. Передбачати у колективних договорах навчального закладу заходи щодо попередження безробіття, створення нових (додаткових) робочих місць у межах штатного розпису та фонду заробітної плати. Забезпечити формування розділів "Зайнятість та соціальний захист від безробіття в колективному договорі.

3.13. Забезпечити працевлаштування на вільні і новостворені робочі місця в навчальному закладі незайнятого населення, зареєстрованого у державній службі зайнятості, відповідно до кваліфікаційних вимог, надаючи при цьому перевагу випускникам закладів освіти.

3.14. Сприяти організації в колективі закладу навчання працівників з питань чинного законодавства про зайнятість.

3.15. Проводити спільні консультації з відділом освіти і районною організацією Профспілки працівників освіти з приводу виникнення обгрунтованної необхідності скорочення більше  3 відсотків чисельності працівників.

3.16. З метою створення педагогічним, науково-педагогічним працівникам відповідних умов праці, які б максимально сприяли забезпеченню продуктивної зайнятості та зарахуванню періодів трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсії:

- при звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти у першу чергу між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаженням

- залучати до викладацької роботи керівних, педагогічних та інших працівників закладу освіти, працівників інших підприємств, установ, організацій лише за умови забезпечення штатних педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку

- передавати уроки з окремих предметів у початкових класах, в т.ч. уроки іноземної мови, фізичної культури, образотворчого мистецтва, музики, лише спеціалістам за наявності об’єктивних причин та обов’язкової письмової згоди учителів класів, забезпечуючи при цьому оплату праці відповідно до положення п. 74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz